Vitaelife Pharma Vitamin D3 – názory a cena, kde kúpiť

[Total:    Average: /5]

30 rokov dvadsiateho storočia otvoril vitamín D. prvá štúdia ukázala, že vitamín D zohráva kľúčovú úlohu v regulácii rastu kostí. V rovnakej dobe, vedci zistili, že pod ultrafialovým žiarením tento vitamín sám je produkovaný v kožných buniek. Vitamín D môže byť znázornená v dvoch formách :. D2 (ergokalciferol) a D3 (cholekalciferol)

Vitamín D2 človek dostane len s jedlom (vyrobeného z kvasiniek a chlieb), a druhý D3 je neustále vzniká v koži pôsobením UV žiarenia. Menšia časť pochádza z potravín (tresčej pečene, makrela, mlieko, vajcia, maslo).

pečene dospelého človeka je schopná akumulovať znateľné množstvo vitamínu dostatočné pre poskytnutie ich potreby po dobu 1 roka.

Pre ďalšie užitočné vitamín D3, ktorý potrebuje každý deň (!)

Hodnota pre telo

Až do nedávnej doby, vitamín D3 neprikladal veľký význam, vzhľadom na to len vitamín proti krivicu, ktoré je potrebné hlavne malé deti v čase tvorby pohybového rámu. Okrem toho, že sa predpokladalo, že stačí len 15 do 20 minút denne, aby zostali na slnku, a problém nedostatku tohto vitamínu budú vyriešené, čo bola veľká chyba.

A druhý objav, ktorý nie je to tak dávno bol vyrobený vedcov je, že D3 je nielen vitamín, ale hormón zapojený do mnohých metabolických procesov, konkrétne D3 v tele hrá dvojakú úlohu:

 1. reguluje absorpciu vápnika, horčíka a fosforu, ktoré sú nevyhnutné pre udržanie normálnej zdravej kosti. Urýchľuje metabolizmus, podporuje intestinálnu absorpciu chemických zlúčenín týchto prvkov.
 2. pôsobí ako hormón, ktorý reguluje metabolizmus sacharidov. To je spôsobené tým, že zlúčenina pôsobí na organizmus prostredníctvom interakcie s specication, ktoré sú lokalizované na bunkových membránach buniek mnohých tkanív. Toto správanie je pripomínajúce bioaktívnych zlúčenín vlastnosti hormónu. Z tohto dôvodu, niektorí vedci volajú zlúčenina D-hormón.
 3. OL>

  Čo to je? Naše telo produkuje väčšinu tohto dôležitého bodu sám. To sa vykonáva tým, že zmení slnečného svetla na chemických látkach. Za pôsobenia UV žiarenia na kožu vytvára cholekalciferol (aka vitamín D3). Ďalej sa viaže na vitamín D viažuci proteín a je odoslaný do pečene. Tam mu bola poskytnutá “dobrá” sa šíri po celom tele.

  Vitamín D sa podieľa na rôznych životne dôležitých procesov:

 • reguluje, podporuje imunitný a nervový systém;
 • znižuje riziko vzniku roztrúsenej sklerózy;
 • udržuje optimálnej telesnej hmotnosti;
 • znižuje závažnosť a frekvenciu príznakov astmy;
 • znižuje riziko rozvoja reumatoidnej artritídy u žien;
 • dôležitý pre zdravé kosti, zuby a vlasy;
 • znižuje riziko srdcových ochorení a niektorých druhov rakoviny;
 • je nevyhnutná pre absorpciu a metabolizmu vápnika a fosforu;
 • podieľa na činnosti žliaz s vnútornou sekréciou,
 • vitamínu D sa podieľa na aktiváciu mechanizmu transkripcie génu inzulínu, bráni vzniku syndrómu inzulínovej rezistencie a diabetes.

Zdroje vitamínu D3 v tele

látka vstupuje do tela spolu s jedlom alebo s vitamínových preparátov.

Vitamín D je obsiahnutý v nasledujúcich produktov :. Rybieho oleja z treščej pečene, tresky, sleďa, huby, vajcia, slanina, vajcia, maslo, syr, kyslá smotana, mlieko, hovädzie pečeň

v potrave, pre lepšie vstrebávanie vitamínu D, musia byť prítomné proteínové potraviny (mäso, vajcia), esenciálne mastné kyseliny (rastlinné oleje), vápnik (mliečne výrobky) a fosfor (morské plody), vitamín A (retinol), vitamín C (kyselina askorbová), vitamíny skupiny B.

Úloha vitamínu D3

pohybového systému

 • Vitamín D vykonáva v tele ako hlavná úloha – poskytuje vstrebávanie vápnika a fosforu a ich použitie solí pre tvorbu kostí a zubov. Bez tohto látky nemôžu byť považovaná vápnika je súčasťou kostí, šliach, zubných tkanív, svalov, krvi.
 • Stanovuje tiež, absorpcie vápnika a fosforu v tenkom čreve, reabsorpciu fosforu v kanálikoch obličiek a transport vápnika z krvi do kostného tkaniva. Tak vitamín D udržuje pevnosť a stabilitu kostry.
 • Vzhľadom k tomu, vitamín D, vápnika a estrogénu úzko spolupracujú v jadrách buniek tvoriacich kosti, s nedostatkom estrogénu (v menopauze) znižuje syntézu vitamínu D a vstrebávanie vápnika, čo vedie k takej bežné choroby, ako je osteoporóza. Preto je ďalší príjem tohto vitamínu je potrebné najmä u žien po dosiahnutí veku 50. Štúdie ukázali, že vitamín D zlepšuje stav pohybového aparátu a znižuje frekvenciu pádov a zlomenín u starších ľudí.
 • Vitamin D3 sa nazýva “anthracinum” veci. Nedostatok tohto vitamínu môže viesť k mäknutiu kostí alebo krivici. Počas tehotenstva je nevyhnutné pre tvorbu zdravých kostí u plodu, rovnako ako chráni telo matky z nedostatku vápnika a jeho dôsledky. Chýba Ak vám tento vitamín, že dieťa je sploštenie šije, pomalé erupcie zubov, deformácie kostí lebky a panvy, plačlivosť, atď.

Endokrinný systém

 • Vitamin D3 sa podieľa na regulácii metabolizmu sacharidov: zvyšuje citlivosť tkanív na inzulín, čím sa reguluje hladinu cukru v krvi. Mnohé štúdie potvrdzujú pozitívnu úlohu vitamínu D3 v prevencii a liečbe oboch typov cukrovky.
 • Nedostatok v ženskom tele vitamín D3 je príčinou produkcia nadmerného množstva testosterónu a estrogénu vo vaječníkoch. To vedie k porušeniu ovulácie, môže vyvolať neplodnosť, predčasné menopauzy, PCOS a zvýšenú produkciu androgénov. Nedostatok vitamínu D3 vedie k hormonálna nerovnováha v smere zvýšenie estrogénu, čo zvyšuje riziko vzniku endometriózy, maternicových myómov, rakoviny prsníka, rakoviny maternice, atď Vitamin D3 je kriticky znižuje vysoké hladiny estrogénu a normalizuje rovnováhu tela estrogénu a progesterón, ktorý podporuje koncepciu a tehotenstvo.
 • Vitamin D3 vplyv na funkciu štítnej žľazy. V prípade porušenia syntéza vitamínu D v tele znižuje absorpciu vápnika, čo vedie v štítnej žľaze sa začína aktívne hodiť v krvi hormónov, prebytok, ktorý porušuje mineralizáciu novovytvorenej kostného tkaniva a výrazne odstraňuje vápnik z rastúcich kostí , Tiež vitamín D3 zlepšuje stav pokožky, vlasov a nechtov. Vitamin D3 je výhodné pre mužov, pretože má vplyv na počet a pohyblivosť spermií.

Nervový systém

 • Vitamin D3 zaistí rast a regeneráciu nervových buniek. Pohybového aparátu, schopnosť sval, aby zmluvy závisí od stavu neurónov vysielanie signálov do svalov z mozgu.
 • Nedostatok vitamínu D3 prispieva k depresie a ďalších psychosomatických porúch.

Kardiovaskulárny systém

 • Rastúci počet štúdií poukazujú na skutočnosť, že nedostatok vitamínu D zvyšuje riziko kardiovaskulárnych ochorení, pretože sa podieľa na regulácii tlaku, hladiny cholesterolu a zápalových reakcií.

Imunitný systém

 • D3 podporuje imunitný systém, je nutné vytvoriť imunitných buniek, ktoré pomáhajú pri regulácii autoimunitných procesov v tele. Niekedy sú základom problémov s počatím.
 • oslabenou imunitou zvyšuje riziko rakoviny. U žien, konzumovať dostatočné množstvo vitamínu D, menej bežné benígnych a malígnych nádorov a nádorov. U mužov, vitamín D chráni bunky prostaty z rozvoja malignít, takže jeho použitie je možné odporučiť všetkým ľuďom strednej a starých laboratórnych experimentov age.In, bolo zistené, že vitamín D3 prepyatstvovat metastáz nádorov a znižuje rast malígnych buniek o viac ako 50%. Aj v laboratórnych kultúrach buniek vitamínu D inhibuje rast glioblastómu – najbežnejší formu nádoru na mozgu. Okrem toho, že sa zastaví rast leukemických buniek u rakoviny krvi.
 • Vitamín hrá úlohu v ochrane pred prechladnutia, chrípky a rozvoji autoimunitných stavov. Imunitné bunky obsahujú receptory pre vitamín D, ktorý zabraňuje predĺženú a nadmernej zápalovej reakcie. Vzhľadom k tomu, zápal je často príčinou mnohých chronických a autoimunitných ochorení.

Mozgová aktivita ​​strong>

 • Vitamín D pôsobí ako hormón vnútri nášho tela, ovplyvňujúce funkciu mozgu. Jeho nedostatok je priamo spojená s úzkosti, poruchy nálady, depresie, nespavosť, nálade počas PMS. Pomáha s koncentráciou a pamäťou. Niekoľko štúdií ukázalo, že vitamín D ovplyvňuje schopnosť rozhodovať sa, sústrediť sa a udržať informácie. Ľudia s nízkou úrovňou vitamínu netestujú dobre, majú problémy s úlohami, ktoré vyžadujú pozornosť. To je pravdepodobne dôvod, prečo je tak ťažké naučiť sa zložiť skúšky v zime a na jar.

Dôvody deficitu D3

Nedostatok vitamínu D3 je zvyčajne pozorovaný u ľudí, ktorí žijú v oblastiach s dlhými zimami, malý počet slnečných dní, prevaha oblačnosť, dážď a hmla. Znečistenie ovzdušia (klimatické alebo priemyselného) tiež sťažuje výrobu tejto látky v koži. Potrebujete zvýšenie dospievania a starších osôb, ako aj počas tehotenstva a dojčenia.

Nedostatok vitamínu D3 nastane, keď budete tráviť väčšinu svojho času v uzavretých priestoroch, nosiť oblečenie, absolútne skrývať svoje telo, používať krém proti spáleniu. Tiež sa ocitnete v ohrození pre nedostatok D3, ak pracujete v noci, alebo spánok je chybný. Ak sa budete riadiť nishiiwai alebo vegetariánsku stravu, ako vitamín D3 je tuk. – rozpustný vitamín, ktorý je rozpustný iba tučných jedál

Príčiny nedostatku vitamínu môže byť ochorenie žalúdka a čriev bráni absorpciu a vegetariánska strava, pečeň, orgány endokrinného systému.

Nedostatok vitamínu D3 pozorované zvýšená únava, zvýšené potenie (najmä hlavy), nespavosť, zlomeniny, kŕče v dolných končatinách, ospalosť, bolesti kĺbov, poškodenie zubnej skloviny (zubného kazu), kože, vlasov, nechtov.

Ak budete potrebovať ďalšie príjem vitamínu D3?

človek, v prípade, že má dostatok slnečného svitu, alebo riadne a plne napájaný nevyžaduje ďalšie podávanie vitamínu D3 (cholekalciferol), ale v prípade, že je:

 • nedostatočný pobyt na slnku;
 • ubytovanie vo vysokých zemepisných šírkach;
 • žijú v regiónoch s znečistenom prostredí;
 • vegetariánskej alebo nízkokalorickú diétu;
 • nedostatočný spánok, ktorí pracujú v nočných smenách;
 • existujú určité ochorenia endokrinného systému a orgánoch, ako sú pečeň a žlčníka, ako aj časté hnačka (napríklad v pankreatitíde).

Pozor (!) Ľudia s tmavšou farbou pleti potrebujú Kalciferol vyššie. To je vzhľadom na zníženie syntézy zložky na koži.

Odporúčanie (!) Pričom farmaceutické prípravky vitamínu D3 sa odporúča, aby sa zabránilo dlhodobý pobyt na slnku a hosťujúci soláriách, pretože to môže viesť k predávkovaniu vitamínu D, a nepríjemné príznaky, vrátane smrti.

Dávkovanie

Nevýhoda slnečné živlu sú rastúcim problémom na celom svete. Zvlášť ťažké to sa prejavuje v západných a severných krajín. Nedávno zvýšila odporúčaný denný príjem vitamínu D. Pre nastavenie dávky presnejšie po dátume krvného testu počas 25 (OH) D3, odporúčané úrovne 40-60 ng ml.

V rôznych krajinách je odporúčaná denná dávka vitamínu D je: deti mladšie ako 1 rok 400-500 IU 1-18 rokov je 600 IU, muži a ženy 18-50 rokov 600 IU, muži a ženy nad 50 rokov – 800 IU, tehotné 1500 – 2000 IU dojčenie 600 -. 2000 IU

V súčasnej dobe v aktívnom diskusie o potrebe zvýšiť dennú dávku vitamínu D 2,000-4,000 IU / deň, a pre liečbu obezity a cukrovky typu 2 môže vyžadovať dávky v poriadku 6000 až 10000 IU / deň. V niektorých literárnych zdrojov namiesto medzinárodných jednotiek mikrogramov. To je vzorec :. 1 IU = 0025 ug, alebo 1 ug = 40 IU

zosilnená dávky sú predpísané v liečbe zlomenín, ochorenia pohybového aparátu, endokrinné, imunitný a pod dohľadom lekára.

Vzhľadom k tomu, D3 je vitamín rozpustný v tukoch, je v ideálnom prípade by mali byť konzumované s mastnými potravín pre lepšiu absorpciu cholekalciferolu.

Čo je to nebezpečenstvo predávkovania vitamínu D3?

Táto látka je schopná akumulovať sa v tukovom tkanive a je postupne spotrebovaná podľa potreby. Než si naplánovať schôdzku, skúma jeho obsah v krvi. Nadbytok vitamínu D3 sa vyskytuje veľmi zriedka. Tento stav sa môže vyvinúť po dlhodobom podávaní vysokých dávok liekov s vitamínom.

V prebytok prebytku vápnika je vytvorený, ktorý je vo forme kalcifikácie (akumulácia solí) je uložený v krvných cievach, srdca, obličiek, pľúc. Môžu upchať tepny, poškodenie tkaniva. Jej prebytok môže viesť k resorpciu rámca (strómy) kostí a vzniku osteoporózy, kostnej demineralizácia;

V prípade predávkovania vitamínu D závažné toxické otravy.

Príznaky hypervitaminózy:

 • strata chuti do jedla, nevoľnosť, vracanie;
 • slabosť;
 • podráždenosť, poruchy spánku;
 • zvýšenie telesnej teploty;
 • narušenie tráviaceho ústrojenstva: nevoľnosť, vracanie, hnačka;
 • zvýšený smäd;
 • vyčerpávajúce bolesti hlavy;
 • bolesti kostí a svalov;
 • skromné ​​moču, zápal obličiek, krv v moči, a prítomnosť bielkovín a leukocytov;
 • oslabený imunitný systém, časté prechladnutie;
 • vzhľad modrastá kože, svrbenie;
 • búšenie srdca, arytmia; hypertenzia;
 • dýchavičnosť, kŕče;
 • zväčšenie pečene. V krvi sa ukázalo vysoký obsah vápnika a fosforu. Tým sa zvyšuje riziko vzniku abnormalít obličiek, chrupaviek a ciev.

Ako nebezpečné nedostatok vitamínu D3?

Nedostatok vitamínu D u detí sa prejavuje vo forme krivica u dospelých -. Osteoporóza (zníženie pevnosti kostí) a osteomalácia (mäknutie kostí)

Počiatočné príznaky krivica u detí:

 • poruchy spánku,
 • podráždenosť,
 • potenie.

V neprítomnosti špecifickej terapie zahŕňa kostné tkanivo a kostrové svaly:

 • u detí, oneskorené prerezávanie zubov a zatváranie fontanelou.
 • v období rastu zmäkčenie a deformácie kostí chrbtice, rebier, dolných končatín, čo spôsobuje zakrivenie chrbtice, holenie kosti;
 • Objaví svalovú hypotóniu, slabosť.

About Paulína Turošíká 335 Articles
Mám veľa čo povedať o Iveve Jánošíkovej, ale najväčšie dve veci, ktoré je potrebné vedieť, je to, že je reflexívna a intuitívna. Samozrejme, že je tiež podmanivá, vtipná a presvedčivá, ale sú to tak isté, že sú desivé. jej reflexné myslenie, to je to, za čo je často uctievaná. Ľudia sa často spoliehajú na svoju a pozornú povahu v čase potreby. Nikto, samozrejme, nie je dokonalý a Kieran má veľa znakových chýb. jej ego a abrazivosť nie sú úplne zábavné a môžu zničiť veľa večerov. Našťastie jej intuícia pomáha udržiavať ich aspoň v malom.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*