Acai Berry – názory, cena, kde kúpiť, lekáreň, je to za to?

[Total:    Average: /5]

Acai berry Quick FactsName: Acai berryScientific Meno: Euterpe oleraceaOriginBrazil, Trinidad a ďalších krajinách severnej South AmericaColorsInitially zelené obracia k načernasté fialová pretože maturesShapesSmall, guľaté, čierna-fialová kôstkovice asi 1 palec (25 mm) v obvode, podobne ako v vzhľad na grapeFlesh colorsFibrous, mäsitý TasteBitterCalories165 Kcal./cupMajor nutrientsVitamin B-12

Microton Zdravie benefitsPrevent Cancer, regulovať krvný tlak, Delay predčasnému starnutiu, starostlivosti o pleť, posilnenie imunity, afrodiziakálne, zlepšiť kardiovaskulárne zdravie, pomoc pri trávení, chudnutie, zlepšenie metabolizmu, zvýšiť energiu, zvýšiť poznanie, podporovať Wound HealingAcai slivka vedecky známy ako Euterpe oleracea je štíhly, multi-pochádzal, monoecious dlaň v Arecaceae / Palmae (Palm rodiny) pestuje pre svoje ovocie, srdce palmy, lístia a kmeňa dreva. Rastlina je pôvodom z Brazílie, Trinidad a ďalších krajinách severnej Južnej Ameriky, predovšetkým v močiaroch a floodplains.Acai Berry, vyhlásil ah-povzdych-EE, pochádzajú z acai palmy. Niekoľko spoločných mien rastliny sú Assai palmu, kapusta palm, acai, Euterpe Palm, açaí, jussara, Para palmu, Asai, Naidu, Pinot, Pina palmu, Palmito acai, Palmiteiro, Pina, Ucai, Manaka , Acai-do-para, Jucar, Waseem a Pina. Rod prídomok, Euterpe ‘pochádza z gréckeho mytologického názov pre jednu z deviatich bohýň slobodných umení. Druhové epiteton, oleracea ‘znamená, rastlinný’ v latinčine, v odkaze na srdci stonke, ktorý sa konzumuje ako zelenina. Celosvetový dopyt po ovocie sa rýchlo rozšírila v 21. storočí, a tak sa strom sa pestuje pre tento účel primárne.

Acai bobule sú jedným z najnovších a najpopulárnejších organických roztokov pre širokú škálu zdravotných problémov. To je aktívne využívaná alternatívnych lekárov. Jednotlivé odrody sa často hovorí, že majú rôzne výhody, pričom whiteAcai Berry nie je zďaleka tak silný a mocný ako tmavo červené alebo fialové odrody. Bobule má veľký semeno v stredu, ktorá tvorí približne 80% z ovocia, ale zostávajúce endocarp, buničiny, a kožu všetky obsahujú prospešné živiny.

Plant Popis

Acai slivka je vysoký, štíhly, multi-pochádzal vždyzelený palma, ktorá rastie viac ako 25 m (82 ft.) Vysoký. Rastlina sa nachádza rastie v bažinatom teréne, často v piesočnatých pôdach. Najčastejšie sa nachádza pozdĺž rieky hrán a sezónne zaplavené stanovíšť. Rastlina preferuje dobre odvodnené, organické nečistoty, ktoré sú bohaté na kyselinu, ako je rašelina, mach a ihličie. Priemerný zrelých rastlín môže mať 4-8 štíhly sivohnedá stonky, z ktorých každá je asi 25 m (82 stôp) vysoké a zvyčajne nie je väčší ako 20 cm (asi 8 palcov) z jedinej koreňovej sústavy. Každá kmeňové vykonáva ako individuálne stromu a niesť 3-5 zväzky s každým niesť stovkami bobúľ veľa podobné areku alebo palma datľová. Listy sú listy sperené (perie tvaru), vypuklý, stúpajúce k šíreniu, asi 2 TO3 m. Letáky sú 50 cm dlhé a 4 cm.

Flower & amp; Ovocie

Malé hnedé, fialové kvety sú buď tyčinkové (muž) alebo samičích (female) a nesie na veľké vetvenie kvetenstvo, ktoré visia z vrcholkov stoniek. Kvety sú následne malé, guľaté, čierna-fialová kôstkovice asi 1 palca (25 mm) v obvode, podobný vzhľad ako hrozna, ale menšie a menej vlákniny a vyrábané v rozvetvených latách 500 až 900 plodov. Exokarp je spočiatku zelená odbočka čierno fialové, aj keď plod niektorých populácií zostáva zelená pri splatnosti. Mezokarp je kašovitej a tenký, s konštantnou hrúbkou 1 mm alebo menej. Obklopuje objemný a tvrdé endocarp, ktorý obsahuje jeden veľký semeno o 0.25-0.40 palcov (7-10 mm) v priemere. Semeno tvoria asi 80% z ceny ovocia. Dve plodiny ovocie sa vyrába každý rok. Plody možno zberať a konzumujú. Každý acai stonka môže produkovať až osem trsy ovocia za rok, pričom každý strapec s hmotnosťou až 6 kg (13 libier).

Acai bobule boli predzvesťou po stáročia pre jeho uzdravenie, imunostimulačné, energia-posilnenie vlastnosti. Prieskum odhalil tento antioxidant bohaté na bobule môžu pomôcť potlačiť a opravu oxidačné poškodenia. Most skúmal zdravotné prínosy ofAcai Berry sú vysvetlené nižšie.

1. Prevenciu rakoviny

Acai berry sa skladá z dobrej množstvo vitamínu C, ktorý pomáha zlepšiť svoju schopnosť bojovať off mnoho chorôb ako je rakovina. inAcai Berry kyselina ellagic tiež pomáha v boji proti rakovinové bunky. Acai je zaťažené polyfenoly, ktoré bojujú rakovinového rastu buniek na molekulárnej úrovni a tiež to bráni množeniu a metastázujúci. Acai Berry môže zastaviť rast rakovinových buniek až o 80%, čo je jeden z najviac pozitívnych pre alternatívne liečebné postupy. Došlo tiež osobitnú pozornosť kladený na vplyv Acai berry je na rakovinu prostaty u mužov. (1), (2)

2. Regulovať krvný tlak

Acai bobule sa skladá z veľkým množstvom rastlinných sterolov, ktoré pôsobia ako vazodilatátory a relaxáciu ciev k zníženiu krvného tlaku, prevenciu tvorby krvných zrazenín, ktoré môžu viesť k mŕtvice a infarktu, a všeobecne zlepšujú obeh a okysličenie krvi. (3 ), (4)

3. Delay predčasnému starnutiu

Acai bobule sa skladá z veľkého množstva antioxidantov, ktoré pomáhajú spomaliť proces starnutia. Antioxidanty pomáhajú odstraňovať voľné radikály, ktoré spôsobujú rozpad kože, vlasov, zubov a zdravie očí, často súvisiace s predčasným starnutím. Pravidelná konzumácia acai bobule šťava pomáha znižovať škodlivé účinky voľných radikálov, zubný kaz, vypadávanie vlasov, makulárnej degenerácie a šedého zákalu. Okrem toho, použitie Acai oleja na určité oblasti kože pomáha zabrániť tvorbe vrások. Bunková oxidatívne poškodenie a rôzne typy zápalu môžu byť tiež znížené s častým používaním ofAcai Berry. (5), (6)

4. Starostlivosť o pleť

vlastnosti antioxidant Acai práškových pomocných látok v starostlivosti o pleť. Acai olej je často používaný v kozmetických výrobkoch, pretože antioxidanty, ktoré môžu zmierniť podráždenie a sčervenanie a hydratujú pokožku. Tiež ifAcai Berry sú požití, môžu dať kožu zdravý, atraktívny lesk. V skutočnosti, v Brazílii, drť z Acai Berry bol použitý pre ďalšie generácie pre liečenie alebo zníženie počtu ochorení kože a ochorení (7).

5. Posilnenie imunity

Acai šťava je skvelý zdroj vitamínu C, ktorý je dobre známy imunita booster. Jeho antioxidačné vlastnosti v boji proti voľným radikálom a udržať si zdravý, preč od mnohých život ohrozujúcich ochorení. (8)

6. Afrodiziakum

Hoci priamy vplyv ofAcai Berry na sexuálnu výdrž a sexuálny apetít nie je úplne známe, že majú schopnosť zvýšiť krvný obeh v celom tele. Vzhľadom k tomu, nedostatok prietoku krvi je jednou z hlavných príčin erektilnej dysfunkcie a nedostatok sexuálnej výdrž, Acai berry šťava sa bežne používa ako alternatívny liek na pomoc ľuďom s týmito podmienkami (9).

7. Zlepšiť kardiovaskulárne zdravie

Acai bobule sa skladajú z vysokej úrovne antokyanov, ktoré sú formou rastlinných antioxidantov. Antioxidanty hľadať a eliminovať voľné radikály, ktoré sú zodpovedné za širokú škálu ochorení a stavov, vrátane srdcových chorôb. Antokyány sa tiež vzťahuje k regulácii hladiny cholesterolu v krvi znížením LDL (zlého) cholesterolu, čím znižuje riziko vzniku aterosklerózy, mŕtvice a infarktu myokardu (10).

8. Pomoc pri trávení

Acai berry šťava má silné detoxikačné účinky na ľudský organizmus, ktorý pomáha čistiť tráviaci systém tela a eliminuje hromadenie nebezpečných toxínov. Skladá sa z prírodných vlákien, ktorá pomáha pri trávení a vstrebávaní živín z potravy. To várok up pohyby čriev, čo vylučovacie procesy pravidelné a znižujú šance na zápchy a iných nepríjemných zažívacích problémov. Konzumácia vlákien richAcai Berry môže tiež dať objem na stolicu a znížiť šance na hnačku rovnako. (11)

9. Chudnutie

Výskum ukazuje, že buničina z Acai môže pomôcť pri chudnutí. To nielen podporuje chudnutie, ale tiež pomáha ľuďom udržať si zdravú váhu tým, že zníži negatívny dopad vysoké diéty. V posledných rokoch sa acai chudnutie doplnkov a tabletky sa stali veľmi populárne, a hoci výsledky nie sú jednoznačne úspešný, tam boli niekoľko pozitívnych odporúčania týkajúce sa rovnaké.

Jeden výskum zistil, že 30 dní usingAcai Berry za následok nižšiu úroveň nalačno hladiny inzulínu a glukózy, ako aj zníženie celkového cholesterolu. Vysoký obsah vlákniny ofAcai Berry môže tiež znížiť chuť do jedla a zastavenie bolesti hlad súvisiace s prejedaním a priberanie na váhe (12).

10. Zlepšujú látkovú výmenu

antioxidačnými vlastnosťami ofAcai Berry sú jeho najslávnejšie aspekt, a môžu tiež využívať zdravý bunkový metabolizmus a fungovanie. Znižujú šanca nezdravé apoptózy (bunkovej smrti), a zvýšiť účinnosť absorpcie bunky živín a následné preklad do užitočné energie. (13), (14)

11. Podporu energetickej

Acai Berry extrakt je dobre známe, doplnok používa pre zvýšenie okamžitej energie. To tiež pomáha v boji proti únave a psychické vyčerpanie (15).

12. Zvýšenie poznávanie

Pokiaľ ide o zdravie mozgu a funkcie, Acai berry šťavy bolo spojené zvýšenej psychickej funkcie a ostrosť mysle. Bobule tiež zlepšuje pamäť a chráni mozog pred vývojom nervových porúch. (16)

13. Podporujú hojenie rán,

Acai bobule majú protizápalové vlastnosti, pretože z toho, že Acai Berry vodné extrakty sa používa na urýchlenie hojenia rán. (17)

tradičné využitie a prínosy Acai

 • Acai Berry je efektívny pre dosiahnutie krásne a lesklé vlasy. Udržuje vlasy zdravé a pomáha obnoviť svoj lesk.
 • Acai berry má veľkú hodnotu pri poskytovaní úľavy na unavené oči, a preto udržuje oči zdravé tým, že ich chráni pred rôznymi problémami s očami.
 • To zabraňuje rastu rakovinových buniek a nádorov v ľudskom tele.
 • To je tiež užitočné v boji proti nespavosti a umožniť zdravý spánok.
 • Ide o výhodný prostriedok pre pôsobenie proti srdcové ochorenia, ako nepravidelný tlkot srdca.
 • Vzhľadom k prítomnosti vitamínu B6 a B12, sa bráni telu ochorenia srdca, syndróm Ateroskleróza, karpálneho tunela a anémia.
 • Je účinný pri posilňovaní systému imunitnej nášho tela.
 • Je to dobrý bylinný liek pre potieranie tela bolesti, horúčky a chladu v dôsledku chrípky, známy ako chrípka.
 • Riadi smrtiace ochorenia, ako je malária spôsobený komária uhryznutie.
 • Je účinný pri stimulácii rýchly úbytok telesnej hmotnosti, a tým, pomáha v tónovanie do tela.
 • Pomáha tiež pri zmierňovaní strava človeka, a tým, zlepšenie funkcie tráviaceho systému.
 • Chráni pečeň pred rôznymi neduhy, ako výsledok, to dodáva energiu do tela k práci a zostať fit.
 • Je priaznivá liek na koži, pretože znižuje možnosť predčasných známok starnutia. Tak, to pomáha človeku v dosiahnutí ideálnej a oslnivú pleť.
 • Pracuje efektívne pri liečbe ochorení, ako je ekzém, lupienka; ktorý spôsobuje červené škvrny. Pomáha pri hojení rán, rezov a modriny.
 • Je účinný pri udržiavaní krvného tlaku tela, najmä vysoký krvný tlak.
 • To je tiež výhodné v modulácii telesnej cholesterolu.
 • Je to dobrý bylinný liek pre marenia diabetu, čo vedie k zvýšeniu hladiny cukru v krvi v našom tele, preto pozýva rôzne ďalšie neduhy.
 • Taktiež zmierňuje spoločného ochorení, ako je artritída, ktorá vedie k nepohodlie a zväčšenie kĺbov.
 • Je účinný pri poskytovaní úľavy od voľnej stolice známe ako hnačky a zápchy.
 • Upokojuje podráždenie a bolesť v priebehu menštruačného cyklu.
 • Zlepšuje mozgové funkcie a stabilizuje náladu.
 • Chráni proti Alzheimerovej chorobe.
 • açaí obsahuje folát, ktorý pomáha v riadne fungovanie mozgu.
 • Je dôležité v priebehu tehotenstva. To znižuje riziko chrbtice a duševných porúch plodu.
 • Studená voda infúzie dreva použitého ako externý prať Surinam tiri žien pre antikoncepciu.
 • Sap aplikovaný na rezy ako hemostatikum.
 • Srdce sa vysuší, rozdrví a používaný v náplasti sa zajizvit otvorené rezy.
 • kvapalina extrahovaná z teplého palmového-centre je potľapkal na otvorené rany.
 • Sap sa používa na liečbu krvácania Scorpion uhryznutie a pri liečbe rán a rezy.
 • Infúzia celej sadenice, používaného na liečbu zhotovené rany z lovu.
 • je pražená a aplikuje sa na upokojenie bolesti Scorpion žihadlá.
 • listy sa používajú v medicíne používajú pre krvácanie, horúčky, rany Scorpion žihadlá, hnačka a žltačka.

Kuchynská použitie

 • Açaí sa predáva napríklad zmrznuté buničiny, džús, alebo prísada do rôznych výrobkov od nápojov, vrátane obilia alkoholu, smoothies, potravín, kozmetiky a doplnkov.
 • To je obyčajne jeden ako açaí na tigela v Brazílii.
 • Často sa používa na výrobu nápoja, ktorý je veľmi populárny v oblasti Amazonky v Brazílii.
 • Šťava sa podáva ľadovo s (alebo niekedy aj bez nich) s cukrom a tapiokový múky.
 • Je výživný a osviežujúci nápoj, ktorý sa tiež používa na výrobu zmrzliny, alkohol, peny a sladkosti všeobecne.
 • šťava sa tiež pridá do rôznych potravín, ako je tapioka, maniok a kaše.
 • Listy pri varení sú chrumkavá, so sladkou chuťou.
 • Jedlý olej sa získava zo semien.

Recepty

Acai kokteil

Zloženie

Trasy

 1. Vezmite misku; pridať ľad, vanilkový jogurt, Acai šťavy / pyré do misy.
 2. Zmes sa mieša po dobu 45 -. 50 sekúnd na vysokom nastavení
 3. Pridať ovocie, ktoré si prajete a pulzu mixér frappé chvenie.
 4. Chladom a podávame.
 5. OL>

  Acai Berry Košíčky

  Zloženie:

 • 1/4 šálky mlieka
 • 1 polievková lyžica prášku do pečiva
 • 2 vajcia
 • 1 hrnček cukru v krvi (v prípade potreby možno pridať ďalšie)
 • 1/2 šálky masla
 • 1 – 2 šálky Acai bobule vlákniny
 • 1 – 2 šálky Cake Múka

Trasy

 1. predhriať na 350 stupňov Celzia. Pri zahrievaní dať vložiek na panvici cup tortu.
 2. Krém s maslom a cukrom do veľkej misy na cca 3 – 5 min., Alebo počkať, až sa stane našuchorený
 3. Pridáme vajcia do zmesi a dobre ho poraziť.
 4. tříbil spoločne tortu múku a prášok do pečiva v samostatnej miske.
 5. Teraz pomaly poraziť múku a prášok do pečiva v krémovej zmesi a potom sa striedajú to s mliekom.
 6. Pomocou špachtle, zložiť Acai buničiny do zmesi.
 7. nalejeme do košíček vložiek a pečieme 20-25 minút.
 8. Yummy Acai berry koláč je hotový.
 9. OL>

  Ostatné skutočnosti

 • Listy môžu byť vyrobené do klobúkov, košíky, metly a strešné slamou na domy a kmeňa drevo, odolné proti škodcom, pre realizáciu stavby.
 • Kmene môžu byť spracované, čím sa získa minerály.
 • Palm srdce je široko využívaný ako maškrtu.
 • Semená sú zdrojom polynenasýtených a nasýtených mastných kyselín.
 • Drevo sa používa lokálne na krokvy, laty, ľudových stavieb a pod.
 • Listy sú používané pre tkanie kobercov atď.
 • Používa sa lokálne na výrobu rustikálne budovy, krovy, laty atď.
 • Každý strapec s hmotnosťou do 6 kg (13 libier).

Opatrenia

 • Vyhnite sa to v priebehu precitlivenosti.
 • Ak ste na chemoterapiu, poraďte sa s lekárom, ako začnete Acai.
 • neužívajte s inými liekmi v boji proti rakovine.
 • Nadmerné ofAcai Berry môže spôsobiť hnačku, podráždenie zažívacieho traktu, bolesti hlavy a zhoršené videnie.
 • Šťava z plodov je osviežujúci nápoj, ktorý je často podávaný ľadovo studená alebo vyrobený do zmrzliny, lúh, peny a sladkosti všeobecne.
 • Odborníci radia používať opatrne, ak ste tehotná.
 • Vyhnite sa acai, ak máte alergickú reakciu na rastlinách v rodine opierke.
 • Tieto plody by nemali byť konzumované ľuďmi, ktorí majú peľových alergií, pretože je známe, že ďalej zhoršovať tieto alergie.
 • Ovocie a jeho šťava sa skladá z cukrov a kalórií, ktoré môžu byť škodlivé pre pokusy chudnutie a tiež môže byť veľmi nebezpečné pre diabetikov, ak sú konzumované vo veľkom.
 • Konzumácia zlú kvalitu alebo spracované Acai Berry stravy môže viesť k hromadeniu toxínov v tele a spôsobiť problémy so srdcom.
 • Acai bobule by nemali byť konzumované s podváhou ľudí, pretože by mohli potlačiť chuť k jedlu a viesť k chudnutiu.
 • Acai bobule by nemali byť konzumované s kofeínom, pretože spôsobiť žalúdočné ťažkosti.
About Paulína Turošíká 335 Articles
Mám veľa čo povedať o Iveve Jánošíkovej, ale najväčšie dve veci, ktoré je potrebné vedieť, je to, že je reflexívna a intuitívna. Samozrejme, že je tiež podmanivá, vtipná a presvedčivá, ale sú to tak isté, že sú desivé. jej reflexné myslenie, to je to, za čo je často uctievaná. Ľudia sa často spoliehajú na svoju a pozornú povahu v čase potreby. Nikto, samozrejme, nie je dokonalý a Kieran má veľa znakových chýb. jej ego a abrazivosť nie sú úplne zábavné a môžu zničiť veľa večerov. Našťastie jej intuícia pomáha udržiavať ich aspoň v malom.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*